top of page

SLABS IN BLOOM


From clothing via tattoos, cars and exercise to pets – there are trends in everything we do and polymer clay art is no exception. If you follow polymer artists on social media, you must have noticed that decorated slabs are very much in at the moment. And we couldn’t fail to notice there are some exceptionally good examples of this technique out there. 


One of the artists that utilize this technique in their artwork is Chelsea Gallop, the owner and maker at Melbourne-based brand One Cloudy Afternoon. Chelsea creates thick, incredibly richly decorated slabs with floral motifs in colour combinations that are so delightful to look at. She then turns them into fashionable earrings or objects.


Chelsea discovered polymer clay after many years of experimenting with different art forms, during the start of Covid and while searching for a creative escape in a tough time. She utilized her prior experience in art and design and decided to tackle a new medium that has surprised and excited her more than she knew possible. She says she loves the versatility of polymer and the way she can portray the ideas and beauty that inspires her daily. 


The Australian artist decided to start her own brand when she finally settled back in Melbourne after many years of travelling back and forth from the UK to Australia. Her style focuses on the detail and execution of each piece ensuring every petal, leaf and element is executed to perfection. Inspired by floral elements, snaking leaves, blossoming flowers and treasured times when she was a young girl foraging for blackberries down English canals. That's what her style embodies, playfulness and fun of colour. 


And because it was Chelsea’s work with colour that – among other things – caught our attention, we wanted to know more. Chelsea says she develops colour schemes via mixing and experimenting with individual elements and layers on individual slabs. Although there’s a uniting and easily recognizable style, every item she creates is unique and it always surprises her how her ideas develop on a slab blank canvas. You can enjoy Chelsea’s artwork on her web or social media.-


Od oblečení přes tetování, auta, cvičení až po domácí mazlíčky – ve všem panují určité trendy a polymerové umění není žádnou výjimkou. Pokud sledujete polymerové umělce na sociálních sítích, nemohli jste si nevšimnout, že zdobené polymerové plátky jsou v současnosti velkým hitem. No a my jsme si zase nemohli nevšimnout, že lze najít opravdu výjimečně dobrá provedení této techniky.


Jedním z umělců, kteří se této technice věnují, je i Chelsea Gallop, majitelka a kreativní duše melbournské značky One Cloudy Afternoon. Chelsea tvoří silné, neuvěřitelně bohatě zdobené plátky s florálními motivy v barevných kombinacích, které jsou velmi příjemné pro oko. Z těchto plátků potom vyrábí náušnice a malé dekorativní předměty.


Po mnoha letech experimentování s různými formami umění objevila Chelsea polymerovou hmotu právě během současné pandemie koronaviru, když hledala nějaký kreativní únik v těžkých časech. Při seznamování se s novým médiem naplno využila předchozích zkušeností s uměním a designem. Říká, že polymer ji nadchnul a překvapil víc, než si předtím sama dovedla představit. Miluje na něm hlavně jeho všestrannost a způsob, jakým jí umožňuje ztvárňovat nápady a krásu, která ji denně inspiruje.


Australská umělkyně se rozhodla založit svou vlastní značku poté, co se po letech pendlování mezi Anglií a Austrálií, konečně usadila v Melbourne. Její styl je založen na detailu a dokonalém provedení každičkého jednotlivého okvětní plátku, lístku či jiného prveku. Inspiruje se hlavně květinami, popínavými rostlinami a dobou, kdy jako malá v Anglii sbírala ostružiny kolem vodních kanálů. Hravost a zábavnost barev, to vše je v jejím stylu obsaženo. 


A protože barevnost byla jednou z hlavních věcí, které nás na její tvorbě upoutaly, chtěli jsme se o jejím přístupu k barvám dozvědět víc. Chelsea říká, že barevná paleta každého plátku se vyvíjí organicky skrze míchání barev a experimentování s jednotlivými elementy a vrstvami. Přestože její tvorba má jednotný a snadno rozpoznatelný styl, každý její plátek je jedinečný a Chelsea je vždy překvapená, jak se její nápady postupně rozvíjí na prázdném podkladu. Chelseinu tvorbu si můžete užít na jejím webu či sociálních sítích.719 views

Related Posts

See All