top of page

FRENCH STYLE


The French artist Karine Barrera uses many different techniques to create jewellery in many different styles. She especially likes faux techniques in polymer clay and her wood, horn or gemstone imitations are great. The lapis lazuli imitation rings look just like the right thing, don’t they?


Her jewellery is always well designed and made with lots of attention to detail. Look at her cute moth pendants in black, gold and carnelian red with white details. They resemble art deco style and the combination of colours is just classy.Karine works as a tutorial designer for the French company Perles & Co. She has recently created a free tutorial with her own version of polymer clay batik. She adapted this attractive technique from the original fabric dyeing method that is practised in some Asian and African countries. Batik is a technique in which the resist (usually melted wax) is printed on fabric that is subsequently soaked in different colour and the resist is removed in boiling water. This technique is always a bit experimental, very pleasant to do and the results are always astonishing.


Batik prints are perfect for the summer and so will be your batik jewellery, so give it a try. Visit the company’s website to see more of Karine’s work and find more inspiration for your projects not only in the summer but all year round.


-


Francouzská výtvarnice Karine Barrera využívá ve své tvorbě mnoho různých technik a tvoří šperky v různých stylech. Má obzvlášť ráda techniky imitace a například její napodobeniny dřeva, rohoviny nebo různých drahých kamenů patří k velmi zdařilým. Tyto prsteny imitující lapis lazuli jsou jako opravdové, nemyslíte?


Její šperky mají vždy hezký design a jsou vyrobeny s velkou dávkou smyslu pro detail. Prohlédněte si tyto její přívěsku ve tvaru můry v kombinaci černé, zlaté a karneolově červené s bílými detaily. Připomínají nám secesní styl a zvolená barevnost je prostě luxusní.


Karine připravuje tutoriály pro francouzskou firmu Perles & Co. Nedávno přichystala tutoriál zdarma, ve kterém ukazuje svou vlastní verzi batiky. Tuto vizuálně atraktivní techniku adaptovala z originálního způsobu barvení látek, který je běžný v některých asijských a afrických zemích. Batikování je technika, při níž se rezerva (obvykle roztavený vosk) tiskne na látku, která je následně ponořena do různých barviv a rezerva se pak odstraní s pomocí horké vody. Tato technika je vždy tak trochu experimentální, velmi příjemná a výsledky jsou ohromující.


Batikované vzory jsou perfektní na léto a totéž platí i o špercích vyrobených stejnou technikou, tak neváhejte a vyzkoušejte ji. Navštivte webové stránky firmy, pokochejte se Karininou tvorbou a nechte se inspirovat k vlastním projektům nejen v létě.bottom of page