top of page

MORE THAN A LITTLE PATIENCE


If you need to define patience, look at Alisa Lariushkina’s brooches. Impeccably crafted animals, bouquets and mandalas in beautiful bright colours that consist of large number of tiny swirls, that is the work of the Moscow-based artist. Alisa says that it takes about “a million hours” to make each piece and we have no reason not to believe her.


Alisa works with air dry clay and the folding technique that she utilizes is her own. She developed it after years of experimenting and she is constantly trying to improve and perfect it.She works with clay every single day and she is quite modest when it comes to working conditions and tools. Alisa says that all she needs is a table and chair and all her tools actually fit into one small suitcase.


The 28-year old Siberian artist runs her own brand, Liska Flower, and she has plans for both big and smaller projects in the future, so make sure you follow her Instagram profile. We featured Alisa’s artwork in the Summer 2019 issue of Polymer Week Magazine, so if you want to know more, you can buy it as there are still a few copies left.


-


Pokud chcete znát význam slova trpělivost, podívejte se na brože Alisy Lariushkiny. Dokonale řemeslně zpracovaná zvířátka, kytice květin a mandaly v nádherných jasných barvách, které se skládají z velkého počtu maličkých krucánků – to je tvorba této v Moskvě žijící umělkyně. Alisa říká, že vyrobit jeden kousek, jí trvá asi tak „milion hodin“ a my nemáme důvod jí to nevěřit.


Alisa pracuje se samotvrdnoucí hmotou, která schne volně na vzduchu a technika skládání, kterou používá, je její vlastní. Vyvinula ji v průběhu několika let naplněných experimentováním a neustále se snaží ji zdokonalovat. S hmotou pracuje každý den a je velmi skromná, co se týká nároků na pracovní podmínky a nástroje. Říká, že potřebuje pouze stůl a židli a všechny její pracovní nástroje se vlastně vejdou do malého kufříku.


Osmadvacetiletá umělkyně původem ze Sibiře má svou vlastní značku Liska Flower, a neustále spřádá malé i větší plány do budoucna, takže pozorně sledujte její profil na Instagramu. Alisinu tvorbu jsme představovali v loňském letním čísle časopisu Polymer Week, takže pokud chcete vědět víc, stále máte možnost si jej zakoupit, ještě nám pár kousků na skladě zbývá.

152 views